Kasvuhoonegaasid (KHG) – atmosfääris olevad gaasid, mis neelavad soojuskiirgust ja põhjustavad kasvuhooneefekti.
Kasvuhooneefekt – kasvuhoonegaaside tekitatud fenomen, mis soojendab maapinna lähedast atmosfääri(troposfääri). Ilma loomuliku kasvuhooneefektita oleks temperatuur alla nulli. Inimtegevus on kasvuhooneefekti märkimisväärselt võimendanud ning see põhjustab globaalset soojenemist ja kliimamuutusi.
Süsinikujalajälg – kvantitatiivselt väljendatud kasvuhoonegaaside heite koguhulk (mõõdetuna CO2-ekvivalentides), mis tekib ettevõtte/organisatsiooni või üksuse tegevuse tagajärjel.
CO2-ekvivalent (CO2-ekv) – universaalne kasvuhoonegaaside mõõtühik, mis peegeldab nende erinevat potentsiaali globaalse soojenemise tekitamisel, väljendatuna CO2-ekvivalendis.
Emissioonifaktor (emissioonitegur) – on suhtarv, mis väljendab eralduva kasvuhoonegaasi kogust teatud inimtegevuse valdkonnas toimeühiku kohta (nt 0,132 kg CO2-ekv autoga läbitud ühe kilomeetri kohta).
Globaalse soojenemise potentsiaal (GWP) – näitab, mitu korda on soojusenergia absorbeerumisvõime poolest muu kasvuhoonegaasi üks molekul tugevam kui süsinikdioksiidi molekul.
Search engine
Use this form to find things you need on this site